Niš najuspešniji klub – Ratkić najbolji borac

k1nis-novi-logo

Pehar za na juspešniji klub juniorskog i kadetskog Prvenstva Srbije u kik boksu,osvojili su takmičari Kik boks kluba “Niš”, kao i pehar za najboljeg takmičara u konkurenciji kadeta koji je osvojio takmičar kluba Danilo Ratkić.

Niški takmičari osvojili su 10 medalja (4 zlatne, 3 srebrne i 3 bronzane). U veoma jakoj konkurenciji kikbokseri “Niša” opet su osvojili pehar kao i predhodne godine na istom takmičenju.

Takmičenje je održano u disciplini low kick i bilo je izborno za sastav juniorske reprezentacije Srbije, koja će učestvovati na Prvenstvu Evrope za juniore od 15-22.09.2013. u Poljskoj.

Prvenstvo je održano u hali “Dušan Radović” u Nišu 29/30.06.2013.godine.

Osvajači medalja iz Kik boks kluba “Niš”:
1.Novak Radulović – zlatna medalja, 63,5 kg (junior).
2.Danilo Ratkić – zlatna medalja, 67 kg (kadet).
3.Stefan Paunović – zlatna medalja, 71 kg (kadet).
4.Jovana Janković – zlatna medalja, 46 kg (kadet).
5.Lazar Stojanović – srebrna medalja, 81 kg (junior).
6.Stefan Simić – srebrna medalja, 57 kg (kadet).
7.Sandra Savatić – srebrna medalja, 55 kg (kadet).
8.Lazar Grozdanović – bronzana medalja, 75 kg (junior).
9.Vuk Stojanović – bronzana medalja, 86 kg (junior).
10.Veljko Ivanović – bronzana medalja, 57 kg (kadet).

Posle prvog dela takmičarske sezone po kalendaru Kik boks saveza Srbije, Kik boks klub “Niš” u generalnom plasmanu zauzima 1. mesto u Srbiji.

Takmičari Kik boks kluba “Niš” tokom leta nastupaće na revijama, klupskim pripremama, kao pripremama reprezentacije za predstojeća međunarodna takmičenja: Prvenstvo Evrope za juniore u Poljskoj i Prvenstvo Sveta za seniore u Brazilu.