Juniorsko prvenstvo Evrope, kik boks, Španija, 22-28.08.2015.

KIK BOKS NIS PRVAK EVROPE SPANIJA

Na juniorskom prvenstvu Evrope u kik boksu održanom u Španiji od 22-28.08.2015.godine, reprezentativci Srbije iz kik boks kluba “Niš” osvojili su 3 zlatne medalje i tako nastavili sa sjajnim rezultatima na međunarodnoj sceni.

Danilo Ratkić je posle sjajno odrađenih eliminacija u finalu slavio protiv odličnog Poljaka Fabia Di Lalle sa 3:0 u kategoriji do 67 kg, i ponovio uspeh sa svetskog prvenstva 2014.
Jovana Ignjatović (-65 kg.) je rezultatom 3:0 slavila protiv Napisat Koysultanove iz Rusije i donela Srbiji još jednu zlatnu medalju sa prvenstva Evrope.

Treći predstavnik KBK “Niš”, Stefan Paunović (-75 kg.) je pobedom od 3:0 nad Elmirom Suleymanovim iz Azerbejdžana osvojio još jednu zlatnu medalju za Srbiju i najavio uspešnu kik boks karijeru.

Reprezentaciju Srbije je na prvenstvu Evrope u San Sebastijanu predstavljalo 18 takmičara, i osvojeno je 13 medalja: 7 zlatnih, 3 srebrne i 3 bronzane.