BOKSERI VITEZA UBEDLJIVI

BOKS  KLUB  “VITEZ” SA DESET ZLATA I DVA  PEHARA ZAPOČEO SEZONU

Takmičari Boks kluba “Vitez”- Niš, šampionski započeli sezonu 2019.
Na Prvenstvu jugoistočne srbije u olimpijskom boksu, svih 15 takmičara su osvojili medalje: 10 ZLATNIH, 2 srebrne i 3 bronzane.
Pehar za najbolju takmičarku, pripao je Nedi Brkić, aktuelnoj šampionki Srbije u boksu.
Pehar za najboljeg seniora, takođe je pripao takmičaru BK Vitez, Jovanu Stojiljkoviću, koji je imao tri meča.
Najveća konkurencija je bila u kategoriji +91 kg, gde je novajlija u ekipi, Miloš Milovanović u svom prvom nastupu, u 1/4 finalu savladao domaćeg favorita, a kasnije i osvojio zlatnu medalju za BK “Vitez”.
Uspeh bi bio još veći da nisu u kategorijama -75, i -81, pobedama u eliminacijama oba predstavnika Viteza stigli u finale, i tako osvojili dve zlatne i dve srebrne medalje.
REZULTATI:
 1. Jovan Stojiljković————75 kg. ZLATO (seniori), i PEHAR za najboljeg seniora.
 2. Stefan Paunović————–81 kg. ZLATO (seniori)
 3. Miloš Milovanović———–+91 kg. ZLATO (seniori)
 4. Mila Kuhta———————-48 kg. ZLATO (mlade)
 5. Neda Brkić———————57 kg. ZLATO (mlade)  i PEHAR za najbolju takmičarku.
 6. Natalija Gligić——————67 kg. ZLATO (mlade)
 7. Lazar Arsić——————–60 kg. ZLATO (mladi)
 8. Marko Blagojević————-69 kg. ZLATO (mladi)
 9. Nina Stevanović—————43 kg. ZLATO (kadetkinja)
10. Dimitrije Nešić—————–69 kg. ZLATO (kadeti)
 11. Darko Stevanović————-75 kg.srebro (seniori)
 12. Vladica Kostadinović———81 kg. srebro (seniori)
 13. Danilo Ratkić——————-69 kg. bronza (seniori)
 14. Vuk Stojanović—————+91 kg. bronza (seniori)
 15. Stefan Jovančić————–+91 kg. bronza (seniori)
Takmičari BK Vitez, su za dva dana takmičenja izgubili samo jednu borbu, u mečevima sa  bokserima iz drugih klubova.